Nädal 8

Esmaspäev.
Trennivaba päev, lihtsalt puhkasin ja tegin süüa. Mul komme, et trennivabadel päevadel teen suurema portsu süüa, siis ei pea järgnevad päevad peale trenni vaaritama hakkama.

Teisipäev.
Plaanis oli kirjas 8 km rahuliku jooksu (pulss kuni 148), rütmijooksud 8x150m (pulss 80-90% max, 150m rahulikult) ja lõpetuseks 2 km lõdvestusjooksu + venitus

Jooks:
8,01 km ajaga 00:43,16 11,1 km/h
8x150m ajaga 00:12,42 11,4 km/h
2,02 km ajaga 00:13,14 9,2 km/h

Kolmapäev.
Kolmapäev oli kavas 12 km jooks (pulss kuni 148), 3 seeriat erinevaid harjutusi. Käed, küljed, selg, kõht ja jalad + venitus. Paganama raske oli joosta. Väljas oli ränk tuul ja mu “lemmik” aastaaeg on kevad. Kõik on nii ilus, lägane, libe ja muud asjad. Jube lausa. Kiilasjääl vastutuult on hea joosta. Lemmik võiks isegi öelda.

Jooks:
11,87 ajaga 01:07,10 10,6 km/h

Neljapäev.
Neljapäeval oli plaanis  3 km soojenduseks (pulss kuni 148), intervall 6×1 km (1 km pulss kuni 182 l/min, vahele 3 min rahulikult), 3 km lõdvestusjooks + venitus. Jooksin soojenduse ära, enesetunne oli enam-vähem, mõõtsin soojenduse käigus endale enam-vähem kilomeetrise lõigu välja ja hakkasin seda edasi-tagasi nühkima. Peale soojendusjooksu tegin kerge venituse, käteringid ja muud asjad. Esimene intervall oli küll nagu taevas jookseks. Nii hea tunne oli ja seda lõpuni välja. Lõdvestusjooksul tundsin, sai seekord pingutatud küll.

Jooks:
3 km ajaga 00:15,52 11,4 km/h
8,19 km ajaga 00:39,40 12,4 km/h
2,95 km ajaga 00:20,11 8,8 km/h

Reede.
Vaba päev

Laupäev.
Laupäeva hommikuks olin ilusasti välja puhanud. Pulss oli hommikul normis ja väga hea oli olla. Käisime töökaaslasega linna peal. Tundsin, et midagi on mäda. Alaselg hakkas õrnalt valutama ja enesetunne polnud just kõige parem. Vaatasin Eesti meistrikad ära ja läksin jooksma. Tegin lolli vea. Mõtlesin, et läheks prooviks mingit uut rada joosta. Maps’st vaatasin välja ära. Ei, ei, ei. Jooksin kilomeetri ära, enesetunne läks nii halvaks + veel vihma sadas (see mind väga ei häirinud), aga siis tuli pikk tõus. Väga pikk tõus, mäkke jõudes avastasin, et korraliku jooksurada sealt enam edasi ei lähe, laskusin mäest alla ja väänasin jala välja. Selge, poisid, mina lähen ära koju. Koju jõudes oli enesetunne veel halvem, kui enne. Plaanis oli 24 km (pulsiga kuni 148, 20+2+2. 2 km kuni 172 l/min ja 2 viimast jälle rahulikult).

Jooks:
9,18 km ajaga 00:54,04 10 km/h

Pühapäev.
Pühapäeva hommikune pulss oli müstiline. Seistes pea 90 l/min. Midagi on valesti. Väga valesti. Pidin täna puhkama või ujuma. Aga kuna ma olin veel eelmisest õhtust väga närvis, siis tegin täna oma 24 km tiiru ära. See oli viga. Koju jõudes sain aru, et olen külmetunud ja enesetunne pole siiani just kõige parem. Nüüd kükitan siin voodis ja püüan ennast kuidagi terveks teha. Jooksust muidu nii palju, et kuni 20 km oli korralik kannatus ja kui tuli 2 km kiiremas tempos, siis oli nagu… Lahe, ma jõuan tegelikult joosta. Need 2 km (peale 20 km) läbisin tempos 4:20 min/km. See andis hea enesetunde, aga nii kui kaht viimast kilomeetrit jooksma hakkasin, siis andis haigus tunda. Oi-oi kui raske ja vaevaline see oli. Jube.

Jooks:
24 km ajaga 02:18,48 10,4 km/h

Nüüd sai õnneks see jube kolmas tsükkel läbi. Nädalaga 60,48 km. See pidigi olema raskem nädal. Nüüd tuleb neljas tsükkel ja see on taastav nädal. Õnneks. Vähem kilomeetreid ja rohkem harjutusi. 😀

Täna jätkusid talvine EMV. Kuna käisin pikal jooksul, siis poolt päeva ei näinud, aga olin tagasi põhi aladeks ehk 3000 m ja teatejooksudeks. 3000 m ei pakkunud üllatust, aga üllatuse pakkus TÜ ASKi ülemvõim teatejooksudes. Liis tegi väga korraliku jooksu avavahetuses. Kommentaatorid loopisid Talle puid alla, et ilmselt peavad teised hakkama Tema kaotatud aega tasa jooksma, aga Liis tegi väga hea jooksu ja vahetas esimesena. Ülejäänud on juba ajalugu. Grit ja Mägi on heas hoos, see on ajuvaba, kui ilus on vaadata nende jooksu. Meeste teates oli ka asi juba enne starti selge. Eesti meistrikad on leidnud tee minu telerisse. Väga huvitav on vaadata, eriti jooksualasi, sest seal on konkurents tihe.

Igati kõva võistlus oli!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s