Pulsianomaaliad

Olete Te kunagi oodanud üht trennpäeva rängalt. Ma peaaegu poleks isegi jõudnud ära oodata. Neljapäevane trenn oli ülim. 3 km soojendus + 6 km (4:10min/km  3km + 4:00min/km 3 km) + 3 km lõdvestus.

Nüüd asjast. Jooksma lähen, alguses on kõik hea ja äkki saaks nagu puuga pähe. Üldjuhul peale 4 km või nii. Pulss paneb hüppeliselt 155ni ja püsib kuskil 150-155 peal. Tempo langeb ka muidugi üsna mõnusalt. Kuskile 6min/km lähedale. Nii aeglaselt jooksin siis, kui alustasin mõned aastad tagasi jooksmisega. Tundub nagu kõndimine.

Olen uurinud ja arutanud seda targematega. Põhjuseid võib olla mitmeid või kõigi nende segu – Chanel 5. Rasked rajad, üsna hiline treening, hemoglobiin on madal, mingi B vitamiini puudu või ülekoormus.

Selle viimase välistasime treeneriga kohe. Taastumine on normaalne ja väsimust mul pole. Peale jooksu on pigem selline tunne nagu polekski jooksnud. Värske nagu suvisel hommikul kastene lehtsalat. Täna peale 22 km oli samm nii värske, et pöiatõuge tahtis asfaltit rulli kerida või jooksuketsil talda alt ära. Samm on värske, enesetunne on ka hea. 🙂
Vitamiine hakkasin 2 nädalat tagasi võtma, magneesiumi ka, rauda hakkasin võtma selle nädala alguses. Kahjuks hetkel hemoglobiini ei tea, aga Eestisse jõudes annan kohe veretestid. Saab täpsema ülevaate, mida on ja mida pole.
Ise arvan, et hemoglobiin ikka. Ühel tüdrukul, kelle blogi loen, Tal sama jama. Sarnased sümptomid jne…

Tänane trenn oli muidugi ulme. Esimsel 5 km sain juba aru, et sellest  trennist asja ei saa. Tasasel maal pulss 155 ja tempo kuskil 5:40 kandis. Läksin meelega raskemale rajale jooksma. Nautisin ümbrust ja lihtsalt jooksin. Ei vaadanud neid numbreid. Vahepeal uudistasin. Ümbrus oli kena küll. Mere ääres oli jalgrada, teisel pool majad. Hästi ilus. Panin suht segast ka korra. Lasin lihtsalt minna. Pulss ilusasti 175ni ja tempo 2:45min/km (kuskil 22,3 km/h). Ja siis rahulikuks ära.
Lõpus viimasel km pani ka hoopis teise käigu sisse. Lasin ka tempo mõnekümneks meetriks 2:45ni ja pulsi enam-vähem lakke. Lihtsalt lollitasin, et enda enesetunnet parandada. Lõbus oli küll. 😀 Ei kurda väga.

Parem jalg teeb ka muret. Sääres on valu sees. Ma tean, et seda ei tohi ignoreerida ,aga ma lihtsalt teen seda. Vahepeal oli nii hull, et lõi edasi põlve ja sealt puusa. Nüüd on tagasi tõmmanud. Eks olen tegelenud ka tõsiselt. Hommikul tööle sõites saan 15 min masseerida. Kompressiooni sääriseid kannan jne.. Selle asjanduse lõppsaadus on luu väsimusmurd. Seda küll ei taha. Aga jooksmata ka ei taha jätta. Tegelikult peaks puhkust andma,  asi pole veel nii hull.

Kõik läheb paremaks!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s