Võru-Väimela maanteejooks

6 päeva ja 3 võistlust. Natukene tihedaks läks Eestis oleku nädal, aga tulin ilusasti välja sellest.

Võru-Väimela maanteejooks on õhtul, mis seal salata, mulle ei meeldi õhtused stardid. Ma olen päeva lõpuks juba väsinud ja palju rohkem saab enne võistlust pabistada. Mul käib pabin hooti. Korra tuleb ja kohe ka läheb. Kuigi antud jooksu eel pabistasin rohkem.
Miks?
Ei ole minu distants ja äkki pole taastunud. Etteruttavalt võin öelda, et kõik oli asjata. Hea jooks oli.

Kell 17 alustasime teekonda Võru poole. Päev otsa oli sadanud, aga õhtuks oli ilm jooksmiseks super. Rutiinsed toimingud: number, soojendusjooks ja -võimlemine. Esimest korda püüdsin minna jooksma mingi strateegiaga. Sellest ei tulnud palju välja, aga laias laastus õnnestus. Ise jäin rahule, kuigi rada oli nõme. Mingi haige pikk ja lauge tõus oli sees, kuigi reklaamiti välja, et siin saate oma 6 km rekordi joosta. Reklaamis oli ka, et distants 6,2 km. Nii palju, kui mina kuulsin, siis kõigil 6 või natukene alla selle. Võta siis näpust.

Mulle tundus,et see jooks oli Võru koolidele kohustuslik. Hästi palju koolinoori oli stardis,kes kohe peale stardipauku koos liidritega minema kappasid. 300 m esimene tõus ja plats oli neist noortest tühi. 5,7 km veel joosta, hea algus poisid/tüdrukud, hea algus. Ise püüdsin umbes 3:50ga peale minna, ei tulnud sellest plaanist midagi välja. Esimene kilomeeter kohe 3:33 min/km. Viimane oli 3:38. 😀 Ma ei tea, kuidagi…. Koguaeg pidin ennast sundima, ei olnud lihtne. Samas 6 km ka. Ei saa kuidagi ennast käima. Kui mul Tartu Kevadjooksul oli alguses kerge, alates 5 km raske ja peale 7 km jälle kerge, siis nüüd oli koguaeg raske. Lõpp läks kuidagi kergeks. Ei tea, kas ei saa hoogu sisse või milles see asi on. Jooksusamm ka häirib kuidagi eriti hullusti. Väikesed lihasvalud ei lase hästi joosta.

Aeg: 00:22,32
Koht: 36
Tempo: 3:45 min/km

Peale jooksu jooksime lõdvestuseks 6 km veel otsa, sest oli vaja joosta auto järgi. Start ja finish olid erinevates kohtades. Jooksime auto juurde ära, hakkasin netist tulemusi vaatama ja äkki…. Minu tulemust pole. No krt, mis kamm on? Pidime nagu finišipaika sõitma, sest trennikaaslased olid M40 võitja ja teine koht. Tuli välja, et vahefinišis minu aeg oli, esimene lõpumatt fikseeris ka ära, aga teine matt ei fikseerinud. Kuna mind oli videost näha ja lõpetasin täpselt ühe kuti taga, siis pandi tolle kuti ajale 1 sek juurde ja asi korras.

Nüüd tagasi Rootsis ja puhkan järgmiseks võistluseks – Otepää jooksutuur.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s