Proloog: Narva Energiajooks

Mul oli mitu plaani. Mitu-mitu plaani. Võitis ikka see plaan, mis oli kõigile juba alguses selge – lähen ikkagi panema.

Tegin kõik selleks, et taastumine oleks kiire ja hea. ( väljaarvatud kolmapäevane klubis käik) Esmaspäeval sai käidud massaažis. Ei olnud mitte ühtegi lihast, mis poleks olnud kinni. See näitab, kui kurnav on tegelikult tuur kokkuvõtlikult Teisipäevane trenn, enne trenni tegin 8 km jooksu, oli jube. Kuigi me tegime natukene lollust ka trennikaaslasega. Oli valida, kas
a) joosta rahulikult,
b) teha rütmijookse
c) tõusudega fartleki (tõusud kiirelt ja tasane maa rahulikult).

Arvake ära, mille me valisime? Otse loomulikult variant c).Tõuse kiiresti joosta oli tunduvalt lihtsam, kui joosta kiirelt tasasel maal. Teisipäeval viisin kommikarbi ka trenni. Mul Sai 1 a Viljari jooksuplaani järgi joostud.
Täna, aasta tagasi, alustasin Viljari treeningplaaniga.Plaanis oli kirjas: “Esmaspäev: Puhkus!” Eriti hästi, selle tegin kohe ära.Töötab! See on nagu tank, tulemused räägivad enda eest. Mingit kokkuvõtet ei hakka tegema. Suured tänud Sulle, Viljar!” Kokkuvõte tänukõnest.

Kolmapäeval käisin ujumas, saunas ja klubis. Noh, kuna tulemust tegema ei lähe, siis võtan lõdvemalt. Neljapäeval enne trenni tegin 6 km. Ajuvaba! Nii mõnus ja hea oli joosta. Põksusin Tartu linna tänavatel 5:16 min/km tempos, pulss oli sealjuures 147 ja kõik oli hea. Sealt tuligi otsus Viljariga, et lähme ikka proovima. Ilm tegi muidugi skeptiliseks. Reedel vist puhkasin ja suurt midagi ei teinud. Ei mäleta kah enam.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s