Proloog: Ümber Põlva järve jooks

Ma ei ole võistlend peale Narva Energiajooksu, kihk oli suur, aga võimalused puudusid. Tegin ainult trenni ja trenni ja trenni, lõpuks hakkas natukene ära ka tüütama juba. Kuu kilometraaž läks ka natukene ulmeliseks juulis, võistlusperiood on alati lihtsam, siis peab vähem jooksma ja trenni tegema. 😀 Hahaa.

Laager oli ka juulikuus. Alguses oli plaan sellest kirjutada, aga õhtuti ei jõudnud ja kui emotsioon kaob, siis ei viitsi enam. Tundub nagu kohustus olevat, aga… Laager oli ÜLIM! See on julm, suvine laager tavaliselt kõige hullem ja mahukam üldse. Pea 70 km kolme päevaga, igal võimalusel, mis antakse või leiad, lihtsalt lähed jooksma.

Trennidest nii palju, et eelmise aastaga võrreldes on praegu kõik parem, lihtsam ja kiirem. Päris äge on oma arengut vaadata.

Täpselt nii hea ongi oma vana jooksutossuga joosta

Täpselt nii hea ongi oma vana jooksutossuga joosta

Traditsiooniliselt suutsin jälle augusti alguses haigeks jääda. Eelmine aasta kukkus auto jala peale, seekord sain külmetada. Viimane nädal jäi päris mitu trenni vahele ja neljapäeval tegi vererõhk ka nahka. Hommikul ärgates käis pea rõvedalt ringi, silme eest pidevalt must ning ninast jooksis tiba verd. Mul pole sellest ajast saati ninast verd jooksnud, kui väikevend keset und mulle pliiatsiga ninna torkas. See oli umbes aastal 2000 või midagi sellist.

Reede õhtul alustasin oma teekonda Stockholmist Tartusse, traditsiooniliselt laupäeval kell 10 sain Tallinnas paadilt maha ja alustasin teekonda Tartusse. Mul oli reisikaaslane ka seekord, läks kuidagi ladusamalt see reis. Kajutikaaslane tahtis ka Tartusse. Väga lahe jutukaaslane oli. Tänud Sulle! Tartusse jõudes väisasin korraks EMi. Nurisege ja pahandage, et miks peab sellist asja linnas sees tegema ja mida kõike muud veel, aga see toob rahva linna! See on nii lahe. See emotsioon ja kõik. Käisin Lõunakeskuses paki järel ka ning tšekkasin Coffe-In’i tublisi töötajaid. Trennikaaslane töötab seal ja Ta lubas mind õpetada kohvi jooma. Ma ei tea, see ei tule Sul veel hästi välja, aga Sa vähemalt püüad. Mingi hetk, ma polnud veel koju jõudnud, andis hea sõber teada, et nüüd on minek! Peipsi äärde. Seekord vaataks alla poole, mitte põhja. No davai, ma hakkan lõunakast 10 min pärast tulema. Jõudsin koju, käisin ruttu ujumas, ütlesin kodustele tere ja et ma lähen nüüd välja.

Trip kulges kõige pikemat teed pidi Räpinasse, seal käisin ujumas ja lögaburgerit söömas. Vana hea lögaburger. Sealt läksime edasi Värskasse, seal käisime ka ujumas ja külastasime ainult väikesi külapoode. Ühest poest leidsime jäätise nimega “Saldejums”. Päris hea oli.

"Saldejums"

                “Saldejums”

Lemmik pood mul

                        Lemmik pood mul

Peale jätsi söömist tekkis ülim mõte, et nüüd lähme Piusa koobastesse ka. Sisse sinna küll ei saanud tollel hetkel, aga me käisime ikkagi. Uudishimu on ikka suurem, kui kõik muud riskid kokku. Ja see on ülim, kaugel küll ei käinud, sest sinna on võimalik väga kergelt ära eksida. Natukene käisime ringi. See on ikka ülim. All oli nii külm ja pime. Läksin paljajalu alla, esimese 10 meetriga jalad külmetasid. Päris ulme. Tagasi sõitsime läbi Põlva ja Põlvas korraldavad inimesed Ümber Põlva järve jooksu. Selge, mina tulen homme lõunaks siia tagasi ja jooksen sellel võistlusel.

IMG_20150808_151550 IMG_20150808_192424

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s