Skechersi poolmaraton

Teisipäeval sai vaadatud kõiki teada olevaid ennustusportlaale, mis ennustavad ilma. Soodsat ilma ennustasid. + 20 ja 0 tuul. Mulle sobib. Üle +20 ma väga joosta ei taha, ma olen nagu vana hea vene tehnika – kuumenen ruttu sooja ilmaga üle.

Neljapäeva hommikul kell 9 oli juba +18. Äge!
Tegin kõik oma tavalised protseduurid ära. Plaanisin kella 10 paiku Tartusse liikuma hakata, aga vana hea õde. Ta ei tunne numbreid ja ei oska bussiaegu vaadata. Ta pidi varem seal olema, sest oli vabatahtlik. Püha oli ju, seda bussi tegelikult ei sõitnud. Asusin juba 9:45 teele. Tunne ja kõik oli hea.

Mul on alati enne võistlusi selline tunne nagu magada tahaks, jõhker väss on peal, aga samas siis on alati kõige paremini läinud. Ma ei tea, kas keha püüab blokkida midagi või milles on asi. Hästi rahulik olin. Kerge närv oli, sest temp oli +24 kella 11ks. Korra juba mõtlesin, et lasen ennast ümber regada. Mõtteks see jäigi.

START!
Sattusin kohe heasse gruppi, jalg oli hea, enesetunne oli super, kõik sujus nii nagu pidi. Grupp jooksis 3:45 min/km, see oleks tähendanud, et ma jooksen 10 km kuskil 38-39 minutiga. See oleks ilusasti plaani mahtunud. Kaks esimest joogipunkti oli kõik hea, väikene rütmimuutus tuli joogipunktides, aga ei midagi hullu. 9 km kuumenesin korralikult üle. Hetkega oli külm higi üle keha ja mingi lihas tõmbas kõhus krampi + hakkas hullult keerama. 90 kraadi ja võssa, lasin hommikust putru ja vett suu kaudu välja. Tagasi rajale, tiksusin 4:34 min/km edasi. Mõtlesin, et äkki geel aitab tiba, tõmbab oleku paremaks, sest tõesti raske oli joosta. Mkmmm, panin uuesti riba, siis ei hakkand võssa minema, sest kedagi polnud läheduses. Mingis joogipunktis rääkisin umbes 20 sek inimestega juttu ja viskasin nalja. Tiksusin seal rajal umbes 5 km, kuskil 14 km peal sain Honey Poweri geeli, krt, kus too tõmbas käima. Sain ilusasti ree peale tagasi ja lõpuni lasin jälle vana hea 4:00 – 4:07 min/km. Nagu polekski midagi juhtunud vahepeal. Hästi mõnus oli joosta, natukene hoidsin tagasi,ei tahtnud, et midagi hullu jälle juhtuks. Mõnus lennukas samm oli küll.

Finišis näitas aeg 1:27,21.

Mulle lihtsalt ei sobi palav ilm, midagi pole teha. Maximi geel mulle ei sobi. Pask, vabandust, aga nii on. Oleks pidanud Triinut kuulama.

Peale jooksu istusin natukene ja siis otsustasime pundiga lõdvestusjooksu minna tegema. Tavaliselt jookseme inimestele vastu ja ergutame neid. Mingi hetk vaatasin, opsti, Helemai tuleb, võtsin Ta endale sappa. Vast oli mingit abi, kuigi ma nägin Teda alles 500 m enne lõppu. Kutid pärast naersid, et ma tegin lõdvestuslõike. Kõik, mis jäi raja peal saavutamata, saavutasin lõdvestusjooksul.

Kui nüüd vaadata kilomeetriaegu eraldi, siis mida näeme?

Skechers

 1.  seda, et mu pulss on 0. Ma ei kanna juba ammu pulsivööd joostes. Segab rohkem,kui asi väärt on.
 2.  1-9 km oli kõik hea. Nagu näha, siis mingi langemine on 8-9 km olnud, aga see polnud nii drastiline, 9 km kuskil lõpus oli joogipunkt, kus ma natukene takerdusin ja ei saanud topsi kätte, jahutamiseks nagu, sest ma ei joonud tolles punktis. Trennikaaslase (Kaido) sõbrad jootsid Kaidot ratta pealt ja Ta pakkus mulle ka. See oli nii lihtne ja hea. Suured tänud Sulle!
 3. 10 km jooksin muljet avaldava ajaga – 00:39:06
 4. järgnevad 5 km sõna otseses mõttes chillisin rajal. “Nautisin” ilma ja kõiki muid hüvesi. See viimane km on sellepärast 5:02min/km, sest ma reaalselt jäin seisma joogipunkti, ajasin 20-25 sek juttu. Viskasin paar nalja ja läksin edasi. Peale (jaaa, peale, lugesite õigesti) võtsin Honet Poweri geeli ja johhaidii, mis siis juhtuma hakkas.
 5. peale head geeli,mis polnud Maxim, tõmbas organismi nii mõnusalt käima, seda on näha ka järgnevatest kilomeetri aegadest. Lõpuni tulin ilusasti keskmiselt 4:05 min/km

Raalisin ja mõtlesin, aga välja mõtlesin – mina olen rahul!
Vormi on, aga ei suuda seda realiseerida.

Peale võistlust istusin kaua-kaua telgi juures ja ajasime niisama juttu. Maratonist ja asjadest, tuli Viljariga jutuks, et nüüd võiks küll koormust tõsta jälle. Enne maratoni vist pole mõistlik, aga Tema teab ja Teda ma usaldan!

Miski pole kadunud, tuleb ilusasti edasi minna ja õigeid asju tarbida.
Praegu on mott laes ja kõik sujub.  : )

Parmu päevitus aka Raadi päevitus aka jooksja päevitus

Parmu päevitus aka Raadi päevitus aka jooksja päevitus

3 thoughts on “Skechersi poolmaraton

 1. Sain ka seal jooksul teada, et Maximi geel mulle ei sobi. Oleks vaja välja selgitada, et mis on kindla peale minek..ei taha neid kõhujamasid jooksu ajal.. :/

  • Kõige lihtsam trennis katsetada. 🙂 Kui seal midagi hullu juhtub, siis vähemalt saad rahus koju ära minna. 😀
   Ma ikka lähen SiS geeli peale tagasi,aitab jamast.

 2. Pingback-viide: Proloog: Tartu Linnamaraton | Tiidu blogi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s