Elva XIV Meejooks

Polnud nädalatki maratonist möödas (täpsemalt 3 päeva), kui mul tekkis idee nädalavahetusel võistelda. Kaalukausil oli Idas mingid võistlused, Võrumaal ja Elvas Meejooks.

Valisin viimase. Trennikaaslane Kaido plaanis sinna mee järgi minna, hea lähedal Tartule ja ühe sõiduga saaks juba vennal, vanaemal ja isal külas käia + 2 km krossi tundus alguses huvitav idee olevat. Pärast enam nii huvitav ei tundunud, sest kross pole üldse minu jaoks ja 2 km.

Muidugi, kui ma Viljarile oma plaanist rääkisin, siis Ta vaatas küll mind nagu opakat, ugalane. Talle vist väga ei meeldinud see idee. Ma ei tea, taastumine oli miljon ja tahe oli minna. Neljapäeval trennis muidugi väga tagasi ka ei hoidnud, kõik läks ikka peaaegu max pingutuse peale. Selle eest reedel surin kodus, maraton vist jõudis kohale. magasin ja sõin/magasin ja sõin. Mõtlesin homme ma küll ei jookse. Jube oli.

Võistluspäev:

Täiesti ebatraditsiooniline hommiksöök  ja muud rituaalid. Väga ei valmistunud selleks võistluseks. Kiire sutsakas ka. Võtsin Tartust fotograafi peale ja Kaido ka. Kaidoga panime plaani paika, alla 7 min tuleb joosta. Tema võtab ühe kiire sappa ja mina võtan Kaido sappa. Kell 10 jõudsime kohale, juhendi järgi oli start kell 11. Aga ei, kell 11 oli lastejooksude start. Saime teha 2 soojendust enne, kui kell 12 meie jooksu start anti. Konkurents oli tugev. Muidugi regamine oli ka omaette ooper. Alguses taheti mind M40+ võistlusklassi panna. Öeldi, et meeste klassi polegi. Mis mõttes? Väikesed selgitused ja juba olingi õiges vanuseklassis, perekonnanimi kirjutati ka muidugi alguses valesti.

Start!

Margiti erakogu

Margiti erakogu

Meie start 1154. Protseduur oli põnev, loetleti nimesi ja loeti inimesed üle. Mingi tädi andis punase rätikuga stardi, härjavõitlus. Joosta tuli 2×1000 m. Staadioni pealt minema, väikene tõus, olin ilusasti Kaido kõrval, kontrollisin olukorda. Samm oli hea, teiine tõus, Kaido kuhugi kadunud. Nojah, 3 esimest juba eest läinud. Võtsin sammu lõdvemaks, ootan Kaido järgi. Kedagi polnud?! Kas jooksen liiga kiiresti või milles asi. No mis seal ikka, panin tempot juurde, kui kustun teisel ringil, siis kustun. Esimene ring oli 03:22. Opaa, päris hea. Teine ring, natukene raskemaks läks juba, nende kahe tõusu peal sain kolmandale kohale juba päris lähedale, mingi 5 sek oli vahe 1500 m peal, aga ei, samm lagunes natukene ära ja natukene ebamugav oli joosta.

Margiti erakogu

Margiti erakogu

Mesi ja diplom käes ning “õnnelikult” finišis. Jalg oli üsna tönts. Tuleb tõdeda, raske on kiiresti joosta, pole kerge. Teine ring oli esimesest 7 sek aeglasem.

Aeg: 06:51
Koht: 4
Vanuseklass: 4
Tempo: 3:25min/km

Igati hea tulemus krossijooksu kohta, staadioni või asfalti peal oleks aeg kindlasti parem. Mulle isegi täitsa hakkas meeldima. Mõnus oli joosta. Eesmärk sai ka täidetud ja kinnitus jälle, et olen päris heas vormis. Kaido oli minust 7 sek taga pool, koht 6 ja omavanuses 1.koht. Palju õnne! Klubikaaslane Marika oli ka väga tubli, sai omavanuses 3.koha.

Tänud kõigile, kes kohal olid ja kaasa elasid!

Margiti erakogu

Margiti erakogu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s