Tartu Suvejooks ’16

Nonii, tere!

Tartu Suvejooksu korraldajatel (Treenitus MTÜ) on hea suhe ilmataadiga. Nagu ka eelmine aasta, siis ka see aasta, eelneval nädalal on jahe ilm ja õigeks päevaks tuleb soe ja päikesepaisteline ilm. Õnneks mitte nii hull, kui eelmine aasta. Treenituse mehi (ja naisi) tuleb kiita. Kohe näha, et nad on pühendunud ja tahavad teha head tööd. Seda näitab ka juba see, et eelneval õhtul nad kirjutasid sotsiaalmeediasse, et rada on pikem, kui 10 (10,3 km), sest ühe koha pealt on rada täiesti läbimatu, aga nad võtavad  10 km peal aega ning see läheb ka protokolli. Etteruttavalt võin öelda, et mulle see otsus isegi meeldis, sest see lõik seal järve kaldal oleks olnud üsna paha. 😀

Proloog:

Peale Rakvere Ööjooksu olid kahed emotsioonid. Üldpildis olin rahul oma tulemusega, aga miski ikkagi kripeldas. Nädala alguses sain kätte oma uue treeningkava ja sealt vaatas vastu järgmine pilt:
E: Vaba!
T: 6 km + 8×150 m rütmijooksud + 2 km lõdvestus.
K: 12 km rahuliku
N: 6 km + 6x2min minutifartlek + 2 km lõdvestus.
R: Vaba!

Natukene pani mõtlema küll, et kaks kiiret trenni ja 12 km. Kas see on hea? Aga Viljari sõnad, et Ööjooks on Ööjooks ja see ei näidanud tegelikult midagi, lihtsalt on vaja mootor korralikult käima saada. No selge, tõmbame end siis käima.
T: Tegin tegelikult 7 km + 8×150 + 3,5 km. 7 km 145 pulsiga oli selline.. Lõpp läks natukene keerulisemaks, aga muidu lihtsalt ei saanud pulssi üles. Rütmijooksud kulgesid 3:12 – 3:44min/km. Selline väga seinast seina, üksi ei viitsi väga pingutada ka. 3,5 km tegin sellepärast, et jooksin natukene koos sünnipäevalapse Kristjaniga. Ta oli  1 kuuse vahega jooksurajal.
K: 12 km jooksin sees. 235 m ringil 51 ringi. Mitte miski ei kutsunud mind välja jooksmas. Pulss oli kusjuures madal, vaid 144. Ei tea kommenteerida.
N: Tegin 5 km alla, sest ei jõudnud rohkem enne ühistrenni, oli vaja Rasmuse jooks ära vaadata. Ülim mees on see ikka. 🙂 Nii hea meel Ta üle.6.koht OMil pole pissude jaoks. 6×2 min tuli tempos 3:11-3:29 min/km. Ja kusjuures viimasel 2 min tundsin end väga hästi. Raske oli natukene, keha ei tahtnud järgi tulla, pump töötas hästi. Jalad olid rasked ja kohe-kohe piimhapet täis. Kusjuures jooksingi sääred korralikult valusaks. 😀 Pärast 1,5 km peale.

Reedel puhkasin ja oligi laupäev käes.

Hommikul läksime neiuga suhteliselt varakult juba kohale, aga ikka oli kuidagi liiga palju rahvast juba. Tahtsime saada õige suurusega särke, sest särgid olid see aasta ilusad. Korraldusliku poole pealt peab jälle kiitma vabatahtlike. Ei pidanud nimegi ütlema, kui juba ümbrik kätte suruti ja edu sooviti. Vot selline teenindus!

Telgi  juures nentisime fakti, et on palav ja läksime soojendusjooksule. Alati käib see teema (ma südamest loodan, et naljana), kas on vaja sellise soojaga soojendust teha, niigi soe on ju. No on ikka. Kohe kindlasti on. Käisime Björni ja Kalmeriga soojendusjooksul ära. Tegime 3,11 km. Sellest ilmselt piisas, mõned lahtijooksud ja jalaga vibutused ning oligi aeg minna joone taha.

START!

Tunne oli väga hea. Võtsin kohe ilusasti Kaido sappa ja plaan oli Teda seni jälitada, kui ma ära väsin ja maha jään. Esimene kilomeeter oli naljakas ja samas tegi murelikuks – liidrid olid nii lähedal.

GORUNTARTU 2016

Kaido läheb ilusasti ees, ma jälgisin mängu. Alati ilmub kuskilt välja mõni humorist. Näiteks see punases olev noormees. Spurtis meile järgi, mööda, saime kätte, spurtis jälle eest ära, saime kätte ja siis Ta jäi kuhugi. Kuhugi kaugele.
Meil tekkis üks hea punt neljakesi. 1310 (Indrek Ermel), 255 (Maidu Saar). Tekkis tunne, et nendega me läheme kuni lõpuni välja. Mul paar korda oli selline tunne, et lähen ette ja vean natukene, sest kõik tundus nii hea olevat. Jalad olid korras, mootor töötas, aga miski käskis ilusasti gruppi hoida. Lasin mingi 2 m vahe sisse ja kulgesin omaette. Natukene nadi oli teisi ära kasutada, aga mis teha, kui Sa oled nõrk. Hakkasin juba mõtlema, et kus ma surma saan? Püüdsin neid mõtteid kuidagi kõrvale saada. (mõtlesin, kas näen see aasta ka neiut rajal jooksmas või mitte. Ta jooksis 5 km). 5 km läbisime ajaga 19:03. Pulss püsis keskmiselt 182 juures. Kõik oli hea. 8 km joogipunktis juhtus väikene äpardus. Neiud, kes pidid vett andma, need lihtsalt magasid meid maha ja just sel hetkel, ma ei tea, kas teadlikult või mitte, aga hakkas Kaido vaikselt eest ära minema. Krt, magasin suts maha, aga samas poleks vist suutnud sellele tempole vastata ka. Lihtsalt vaatasin, kuidas Kaido ees läks ja Temaga läks kaasa üks veel meie grupist. Jäime teise kutiga kahekesi. Ega viimased 2 ei saanud väga tukkuma jääda. Eest ma ei suutnud minna, tuli loota lõpule. Vaikselt seal kruvisime tempot. Maha ei jää. 10 km punkti läbisime koos ja siis oli aeg 300 m spurdiks ja veel väikeseks lõpukiirenduseks. See kõik toimus 3:11 min/km tempo juures, kiiremaiks kiiruseks arvutas Garmin välja 2:21 min/km.

GORUNTARTU 2016

Umbes selline ma tavaliselt olen

Surusime konkurendiga ilusasti kätte, kiitsime hea jooksu eest ja võisime rahulikult minema tuikuda. Mul on peale finiši esimesed 3 min ikka väga hullud. Mul vaja omi asju ajada ja püsti seista kuidagi. Ei taha väga rääkida ega midagi teha, aga see läheb ruttu üle. 😀 Ahjaa, selline huvitav seik ka, osavõtumedalit kaela pannes teavitati mulle, et neiu on ka päras ja ootab mind. 🙂

Rääkisin juttu, Viljar kiitis lõpukiirendust ja vaatasime Kaidoga, et tuleb väikene lõdvestusjooks teha. Jooksime ümber kanali ja saigi 3 km täis. Endal polnud aimugi, mis kohaga lõpetasime või mis üldse toimub. Spekuleerisime kõvasti. Tagasi võistluskeskuses ja oh üllatust. 4 Prorunnerit kümnes. Rauno 2.koht, Cris 4.koht, Kaido 6.koht (oma masinaklassis 1!!) ja mina 10.koht. Jeii! Ülimalt rahul. Õnnitlused teistele Prorunneritele! Meil on parim jooksuklubi! Roheliste invasioon.

Aeg oli 00:39:22. 10 kilomeetri peal oli aeg 00:38,16. Paar kraadi jahedam ilm ja 37 sisse joosta poleks olnud probleem.

Ma olen selle võistlusega väga rahul. Ääretult mõnus oli. Öö ja päev (hah, Ööjooks on ju öösel ja Suvejooks on päeval). 10 km on see aasta kõvasti parem joosta, tuleb paremini välja, eks nüüd näha ole, mis maratonil saab. 🙂

Edu Teile ja Tallinnas näeb, kirjutab!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s