Elva Järvedejooks ’17

Enne suurt maratoni postitust teen väikese kokkuvõtte Elva Metsajooksude sarja viimasest osavõitlusest Elva Järvedejooksust.

Sellel jooksul osalemine tuli käigu pealt. Neljapäeval helistati mulle Norrast ja küsiti, kas ma tahan veel nädala kodus olla? Bergenis on hetkel UCI maanteesõidu MM. Praktiliselt terve linn on lukus, võimatu on seal liigelda ja olla. Muidugi tahan, mis küsimus see on. Mul on kodus palju teha. Sel samal hetkel ka kohe turgatas mõte, et laupäeval ma lähen Elvasse jooksma. Käin väikest sugulast vaatamas ja jooksen. Mõnus laupäev. Kuna medal on ka seal ilus, siis mingit koha ega aja survet endale peale ei pannud. Lihtsalt maastikul joosta, eks see teeb head ka. Natukene vaheldust.

Võtsin kõike täiesti pingevabalt, hommikul sõin rahulikult, asjad otsisin alles enne minekut välja. Selline rahulik ja chill. Võistluspaika jõudes sain teada, et ma olin saabunud 2 h ja 45 min liiga vara. Olin võistlusjuhendist vaadanud, et võistlus algab kell 12, aga tegelikult algas kell 14. Nojah. Lähen käin siis hoopis vanaemal külas. Kuigi oli plaan minna väikest sugulast vaatama, aga armas elukaaslane on tiba tõbine, siis ei tahtnud väikest jõnglast kimbutama minna. Sõitsin vanaema juurde, sõin natukene. Sain umbes tund aega seal olla ja juba hakkasingi tagasi Tartumaa Tervisespordikeskusesse sõitma. Nüüd juba õigeks ajaks.

Aeg oli minna soojendusjooksule. Tegin 2.5 km tiiru, luurasin rada ka. See rada pole kohe üldse minu jaoks. Mets, märg muru, puu juured, laasturada jne… Mis mina oma maanteetossuga seal teen? Nalja rohkem, kui jooksen. Soojendusjooks oli selline vaevaline, kohati raske, aga seda on arvata ka. Maratonist oli möödas ainult 6 päeva. Plaanisin joosta vähemalt 28 minutiga selle raja läbi. Kiiremaks polnud ilmselt see päev suuteline. Selline mõõdukas pingutus. Muud midagi. Aga me kõik teame seda mõõdukat pingutust. 😀 Sellest ei tule peaaegu kunagi midagi välja. Tegin veel mõned jooksuharjutused, lahtijooksud ning oligi aeg stardikaare alla asuda.

3-2-1 ja START!

37092391212_97a07a17d4_oEsimene kilomeeter, kõik on väga ilus, veel.
Foto: Margit Partei

Alguses oli kõik ilus, sest saime joosta päris pikalt kruusateel. Esimene kilomeeter tuli 3:33 min/km ja siis läks keeruliseks. Väikesed tõusunukid, laasturada, kitsas kitsetee, muru jne.. Ma selline pikemat sorti mees ka, kuuseoksad vihisesid pidevalt näos. Väga hästi oli näha ka, kes jooksis maastikutossuga ja kes uisutas oma maanteetossuga seal metsa vahel. Mul andis pidevalt jalg tagasi ja üldse väsisid jalad väga ruttu ära, sest mingit pidamist polnud. Ja muidugi 6 päeva tagasi joostud maraton. Kuskil 3 km peal (me jooksime kaks 3.6 km ringi) mõtlesin, pagan küll, ma pean ju ühe ringi veel jooksma. C’moon, üks ring on täna minu jaoks väga hea. Aga peale 3 km silti keeras rada jälle minule sobivama pinnase peale. Jätkasin oma teekonda.

36427029534_e600d84873_oEsimese ringi lõpp ja teise ringi algus. Ilmselgelt on teine ring minu jaoks liiast.
Foto: Margit Partei

Teine ring oli paras kannatamine. Saaks juba see asi läbi. Eespool ma mehi kinni ei püüa ja tagant ka kedagi tulemas ei ole. Minust eespool olevate kuttidega vahe pidevalt pendeldas. Kord olin lähemal, siis jälle kaugemal. Tehnilistel rajalõikudel jooksid nad eest ära, sirgema ja kõvema pinnase peal suutsin kaotatud aja tagasi joosta. Vahe käis nagu kummilint. Sarnane kummilint olid ka minu jalad. Kord head, kord nagu makaronid. Väga ootamatult oligi juba finiš. See päästev sinine kaar. Viimane samm veel veelompi ja olingi õnnelik osaleja medali omanik.

36426996834_d313cee424_oViimane “veetakistus” (plirts-plärts käes on… sügis!?) ja ongi see hirmus kannatamine läbi.
Foto: Margit Partei

36866547680_3d9243b629_oSiin pildil saan oma väljateenitud osaleja medali kätte. Ise olen rahul.
Foto: Margit Partei

Ametlikud tulemused ka.
Üldkokkuvõttes olin 8.
Oma masinaklassis 5. koht.
Aeg: 27:44,9 (esimene ring 13:33,6)

Sain oma medali, kuigi olin ennast väga kapsaks jooksnud. Sellist plaani küll polnud. Treener oli mulle vabad käed andnud maratonijärgseks nädalaks, et saaksin normaalselt taastuda ja siis treeningplaaniga edasi minna. Suurelt osalt ma puhkasingi. Enne tänast võistlust olin jooksnud vaid umbes 8 km. Kerge ja taastav nädal. 😀

Suured tänud korraldajatele! Väga mõnus rada oli ja selline väga lahe väikene jooksuvõistlus. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s