2. Raadi tänavajooks

Mu uues treeningplaanis oli selline tsitaat: “Trenni tuleb teha selleks, et võistlustel lihtsam oleks.” Mina ütleks pigem nii: “Trenni tuleb teha, et trennis lihtsam oleks.” Sest võitlustel on nagunii raske. Lihtsalt küsimus on selles, millal ja kui raske hakkab. See on valikute küsimus ju.

Võistlushommikul oli kell pandud kella 0930, aga ärkasin juba kell 9. Tegin kiirelt pudru valmis, söögiisu oli hea, väike kohv peale ja olingi valmis. Kella 11 paiku hakkasin Raadile jooksma. Autoga ei viitsinud minna, 3.5km, täpselt selline mõnus soojendusjooks. Kohale jõudes rääkisime tiba juttu, jooksin veel 1.5 km peale ja oligi jäänud vaid 7 min stardini.

Enne igat võistlust ma enam-vähem tean, kui kiirelt ma jooksma peaks. Panen endale mingi eesmärgid paika, plaan A. Rohkem plaane pole. Enne seda võistlust jõudsin oma peas selleni, et 3:40 min/km peaks olema see tempo, mida ma suudan hoida. Sinilillejooksu jooksin 3:41ga. Mõni nädal on trenni tehtud ja nii ongi. Peaks olema reaalne.

START!
Püüdsin kohe end tiba tagasi hoida, sest see pole 3.2 km, see on 7 km. Kui lühemal maal end kinni tõmbad, siis kuidagi ikka lõpuni kangutad. 7 km on juba pikem distants. Kuigi ega see ka nüüd mingi väga pikk distants pole, küll jõuab kangutada.

Rada oli mõnus ja vahelduv. Rajakaarti uurides tundus, et keerutab rohkem ja on nõmedaid kurve, aga tegelikult see nii polnud, väga mõnusad ja joostavad kurvid. Esimene kilomeeter tuli 3:29ga. Selline hea algus, polnud väga kiire, aga jooksin enamus ajast ikka üksi. Täpselt minu ees läks üks hea punt, aga teadsin, et seal on 3-4 sek/km liiga kiired mehed. Pigem lootsin, et keegi sealt eest pudeneb, kui et mina sinna punti jookseks. Tegelikult terve võistluse jooksin üksi. Nägin inimesi enda ees ja mõned jooksid minu taga. Esimene naine möödus minust kuskil 3.5 km peale, tegi paar kiiremat sammu ja oligi läinud. Või pigem see, et ma jooksin selle kilomeetri kõige aeglasemalt. 7 sekundit oli aeglasem, kui eelnev ja järgnev kilomeeter. Kuuenda kilomeetri alguses pani keegi veel ilge hooga mööda, mul oli niigi piirajas. Peale esimese kilomeetri kõige kiirem kilomeeter. Aga õigesti tegi, tuli ilge hooga, jooksis kohe väikese vahe sisse ja seda 3-4 sekundilist vahet ma enam kinni ei jooksnud ja nii see vahe jäi lõpuni.

Lõpetasin ajaga 00:26:13. Keskmine tempo 3:38 min/km, läks isegi natukene paremini. Koht 12, vanuseklassis 9. koht. 34 sek/km kohta kaotust võitjale. Võib ju rahule jääda. Järgmine võistlus on juba Viljandi. Seal tuleb üks kiire tiir ümber järve teha.

Peale jooksu sain autoga koju, eriti mugav.

Suured tänud korraldajatele!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s