Ummamuud liina üüjuusk ehk lühidalt ja arusaadavalt Võru Ööjooks

Kevadel, kui sai suve-, sügishooaja plaane tehtud, siis sai Võrumaa pikamaajooksude sari maha kriipsutatud, sest laias laastus on iga võistlus 200km sõitu. Praeguste kütusehindade juures pigem ei. Ometi ma sel võistlusel osalesin. Nimelt parem pool tuli üks päev trennist koju ja teatas, et nende pundist paar inimest lähevad, tema tahab ka minna. 2 sek ketrasin peas mõtet, kauem ei saa kone kuumeneb üle. Olgu, muidugi lähme. Tegelikult see jooks meeldib mulle.

Ei hakka stardi eelseid protseduure kirjeldana, neid juba teavad kõik. Nii palju võib öelda, et oli palav ja pime. Pime nagu ööjooksule kohane. Mitte nagu… Ah, teate isegi, millist teist kuulsat ja “vapustavalt vägevat” “ööjooksu” ma mõtlen.

START!

Plaan oli joosta 10km rekord. Melu oli täitsa lahe, üllatavalt palju rahvast oli tänavatel. Noored-vanad. Kõik olid. Võtsin kohe targu natukene vaiksemalt, sest vana hea Võru jooksusari, pannakse alguses kohe tuhatnelja minema, pärast tullakse sama kiirelt selgees vastu. Nii umbes oli ka. Teine põhjus, miks rahulikumalt võtsin oli see, et see paganama auto, mis ees sõitis. Keegi korraldajatest arvas, et kõige lahedam oleks panna mingi tüüp pagassi istuma ja mis tal seal targemat ikka teha on, kui jooksjatele eredat valgust näkku lasta. See oli jube häiriv. Panin sellepärast ühest teeotsast ka mööda, sest ma ei näinud midagi.

Jooksu esimesel ringil midagi suurt ei toimunud. Teisel ringil sain aru, et olen üldis 4.kohal. Hmm. Läheb huvitavaks. Kolmanda koha jooksja hakkas mulle jõuliselt selg ees vastu tulema. 7 km peal tundsin, et kõhuga mingi jama. Ei saanud täpselt aru ka, mis toimub. Hakkasin igaks juhuks kohta otsima, kuhu saaks “kingituse” jätta. Olgu, vist ikka pole nii hull. Olin kolmandale kohale üpriski lähedale jõudnud.

8.5 km, ei, on vaja minna. Kiire pitstop ja minekut. Ehk nüüd on kõik paha välja lastud ja saan edasi panna. Kaotasin sinna umbes 8-10 sek. Jällegi hakkasin koheselt vahet vähendama, aga…. Noh, mis arvate!? Uuesti vaja minna, seekord sain õnneks istuda 20 sek kiriku taga kemmergus. Ja jälle minek. Õnneks ei kuulnud kedagi mööda jooksmas. Viimased 500m ja finišis ajaga 00:35,59 ning koht 4, vanuseklassis 3.

Rekordi kordamine. Kõike arvesse võttes täitsa korralik jooks. Ja kui seda veel arvesse võtta, et ma ei teinud selle võistluse jaoks eraldi mingeid muudatusi treeningplaanis. Ei võistluseelset soojendust ei mingit ettevalmistust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s