Nädal 13

Ma olen mitmed võistluste kokkuvõtted (nii poolikud, kui ka ainult pealkirjastatud) nn sahtlisse kirjutanud. Tuhinaga alustanud ja siis sinnapaika jätnud. Nüüd on uus plaan ree/rongi peale tagasi saada. Ma ei tahaks, et see oleks järjekordne kiirrong, mis minust mööda vuhiseb või mida ma õrnalt näppudega silitada saan. Ilmselt ma neid FBs avalikult iga nädal avaldama ei hakka, sest nagu milleks? Seal pahna piisavalt, ainult need nädala kokkuvõtted, milles oli mingi võistlus või laager või mõni muu huvitav sportlik sündmus. Plaan on siis selline, et alustame iga nädalase kokkuvõttega, et kui paus tekib ja enam iga nädal ei viitsi kirjutada, siis äkki spordivõistlustest ikka viitsib. Et kui nädala kokkuvõtetes paus tekib, siis pole hullu ju midagi, iga nädal ei kirjuta, kuus ikka mõni võistlus tuleb, millest kirjutada, siis tekib väiksem auk. Aga kui eelmist süsteemi vaadates, kui kirjutasin ainult võistlusest, siis võib täitsa mitme aastane auk tekkida.

Esmaspäev

Alustuseks pean hüppama mineviku, sest pühapäeva hommikul kell 8 ma väetasin WC-potti igast asendist. Päeva peale kerkis palavik 39.2 peale. Võib-olla isegi gramm kangem mingi hetk. Tegemist toidumürgitusega. Esmaspäeval oli veel kerge palavik, aga muidu kõik enam-vähem korras. Natukene hele oli küll olla, aga sai hakkama.

Teisipäev

Kuna pühapäeval sai treeningplaan otsa, siis sain treenerit hoiatada, et ärgu liiga hoogu mingu kohe nädala alguses, hõre veel olla. Kuidagi ei kipu välja jooksma (võite jaurata, et pole nii hull midagi ja täitsa hea joosta ja sees on see ja too ja veel mingid muud asjad, aga mind te ümber ei veena) ja spordihoone pääse kehtib veel poole aprillini, siis mina olen hetkel veel see inimene, kes naudib sees jooksmist.

Plaanis on kirjas 8-10 km rahulik jooks. Selline enesetunde jooks. Enesetunne oli väga hea. Ajasin klubikaaslastega juttu.

Distants: 11.1 km
Aeg: 01:00:06
Pulss: 137 l/min
Tempo: 5:25 min/km

Tuli 1 km rohkem, kui plaanis, aga sellest pulss oli 10 lööki madalam, kui oleks pidanud olema.

Kolmapäev

Kolmapäev on läbi aastate olnud rahuliku jooksu päev. Täna oli kavas 10km rahulikult. Alguses oli plaan minna halli jooksma, aga päeva peale viskas päikese välja ja otsustasin tööl olles, et jooksen väljas. Saan kiiremini asja tehtud ka ja saan saan rahus üksi meile süüa tegema hakata.

Ilm oli ilus, päike paistis, aga tuul oli külm ja üsna tugev. Esimene kilomeeter mõtlesin, et ma külmun küll surnuks, aga lõpu poole võttis juba isegi higi lahti. Enesetunde poolest väga mõnus jooks.

Distants: 10.03 km
Aeg: 0046:21
Pulss: 144 l/min
Tempo: 4:37 min/km

Neljapäev

Neljapäev on tavaliselt teine kiiremini liigutamise päev nädalas. Plaanis oli minutifartlek. 3km soojaks + 8x2min(2min vahele) + 3km lõdvestus. Kiirel osal ei tohtinud pulss minna üle 175l/min. Kuna ilm on üsna vastik, siis kolisin oma trenniga sisehalli. Enesetunne oli mõnus. Rahvast üsna vähe, sai normaalselt trenni teha.
Selle trenniga sai ka märts läbi. Läbi aegade kõige mahukam jooksukuu – 369.96 km.

Soojendus:
Distants: 3.06km
Aeg: 00:13:51
Pulss:143 l/min
Tempo:4:32 min/km

Minutifartlek:
Distants: 6.2 km
Aeg: 00:32:01
Pulss: 154 l/min
Tempo: 5:10 min/km

Lõdvestus:
Distants: 3.06 km
Aeg: 00:18:43
Pulss: 134 l/min
Tempo: 6:07 min/km

Reede

Trennivaba, jeiii!

Laupäev

Laupäeval oli plaanis 8 km rahulik jooks. Hommikul ärkasin kell 10, sain hea pika tudu. Tegin pannkoogid valmis, paar tundi lebotasin niisama ja oligi aeg minna.
Muidu jalad olid värsked, kerge ja lennukas samm, aga pulss tahtis pidevalt 153-157 olla. Väga keeruline oli alla 150 saada. Selline huvitav jooks ühesõnaga. Raske polnud, aga imelik.

Distants: 8.01 km
Aeg:00:38:47 km
Pulss: 147 l/min
Tempo: 4:51 min/km

Pühapäev

Pika jooksu päev. Täna tähendas see seda, et tuli joosta 20 km. Vaadates tuule suunda ja tugevust, siis sai kiirelt selgeks see, et Lähte poole ma täna ei jookse. Kuigi mulle meeldib sinna poole joosta. Lihtne, vahelduv ja mõnus. Ei pea palju mõtlema, lihtsalt jookse ja ära kõrvalteelt tuleva auto alla jää. Tegin Garminis mingi raja valmis. Tundus hea rada olevat.
Alustasin kohe taganttuulega. Esimesed 4 km tulid keskmiselt 4:30 min/km ja siis Ihaste sild, vastutuul (nagu seina lükka eest), 5 min/km. Pikalt oli küll tuul külje pealt või otse laupa, tagasi Vana-Ihastesse pöörates läks jälle lõbusamaks ja tempod olid 4:30-4:35 kandis. Ihaste Konsumist ostsin ühe Coca-Cola, istusin poe ette pingile maha ja nautisin head jooki sooja päikese käes.
Edasi viis mind tee läbi Ihaste Annelinna ja Anne kanali tagant tagasi koju.

Distants: 20.01 km
Aeg: 01:33:06
Pulss: 148 l/min
Tempo:4:39 min/km

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s