3. Raadi tänavajooks

Ma ei tea mitmes nädal ja mitmes jooks järjest, aga nii on. Kevad on, jooksuaeg. Ja ma ei saa aru, mis värk Tartus selle 7 km on. 5 on mõttetu, 10 on pikk, teeme 7. Ooo, hea plaan. Aga ma ei vingu, Raadi tänavajooksu rada on über.

Start on kell 12 ehk saab teha poolpika tudu hommikul. Öösel magasin üsna kehvasti, hommikul polnud üldse mõnus, aga sellegipoolest tuli minna. Valisin selle tee, et kott selga ja 3.6 km jooksuga starti. Panin kell 11 minema, jõudsin kell 1120 sinna, natukene vara. Võtsin numbri välja ja vahtisin niisama ringi. Kuna soojendusjooks oli tehtus, siis polnudki muud teha, kui number külge, mõned jalavibutused, jooksuharjutused ja kiirendused. 7 min enne starti vahetasin riided ära ja tuligi minna.

START!

Plaan oli minna 3.35 min/km tempoga peale. Sellega peaks probleemideta lõpuni jõudma. Etteruttavalt ütlen, et eh, nii ikka ei läinud. Esimene ikka natukene kiirelt ehk 3:26 min/km. 2-4. tiksusin rahulikult 3:34 tempos, mis oligi plaanis. Kõik tundus hea olevat. Kuuenda kilomeetri alguseks hakkas pistma, nii päris rängalt. Tagant tuli klubikaaslane Lauri hirmsa hooga. Haakisin tema sappa ja püüdsin kuidagi ellu jääda. Võimlesin seal selja taga natukene, mõned hingamised ja viimases kilomeetriks sain jälle enam-vähem korda. Sai jooksmisega tegelema hakata, mitte mingite hingamis- ja joogaharjutustega. ERMi alt läbi, mõrvarlik tõus ja saigi 7 km rada 7.2 km võistlus läbi.

Distants: 7.2
Aeg: 00:26.04
Pulss: 182 l/min
Tempo: 3:37 min/km
Koht: 8.koht
Vanuseklassis: 5.koht

Foto: Erakogu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s